Ivana Fitznerova Biografie

Ivana Fitznerová se narodila 5. srpna 1976 v Benešově. Je českou skladatelkou, zpěvačkou a spisovatelkou, která žije v Praze a má dvě děti.

Ve svém středoškolském věku studovala kompozici u Olgy Ježkové (1991-1995), poté francouzštinu a češtinu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a kompozici u Antonína Bílého na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Působila jako umělecká ředitelka jazzového big bandu Back Side Big Band (2000-01) a v roce 2002 založila vlastní jazzovou skupinu Julie a band, později Ivana Fitznerová Group.

Její hudba je především jazz, šanson, latino a blues a inspiruje se francouzskou a romskou hudbou, ale většina písní je dnes v češtině. Je známá jako kompozitorka v oblasti jazzu a klasické hudby a je také autorkou několika hudebních děl.

V roce 2019 založila hudební školu Let's Play Together, kde pracuje s dětmi ve věku od 2 do 6 let.

Jako spisovatelka je známá knihou "Máme dítě s postižením", za kterou v roce 2011 získala cenu Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením za publicistickou práci věnovanou problematice postižení.

Jako zpěvačka vydala několik alb, například "Je veux parler / Chcí rozmawiać" (2004), "Maison vide, piosenki / Prázdný dům, písničky" (2009) a "Depuis longtemps / Dlouho" (2013).